О нас написали

Компания PSN является одним из крупнейших игроков на рынке недвижимости в Чешской Республике. Мы часто попадаем в СМИ, где мы открыто комментируем ситуацию на рынке, динамику всей отрасли, а также многие кажущиеся мелочи. Все это для лучшей ориентации клиентов.

Z Microny v Modřanech je loftový unikát s autovýtahem až do obýváku

18.12.2022

Přestavba bývalé továrny Microna na projekt loftového bydlení Vanguard se 150 jednotkami pod taktovkou PSN pokročila. Své byty typu shell & core si v pražských Modřanech přebírají první majitelé. Projekt zahrnuje autovýtah uprostřed budovy, střešní terasu se saunou či spa a wellness zónu s bazénem.

 

idnes.cz

Ukázka realizace: Vzorové špaletové okno pro posouzení památkáři

22.11.2022

Před výměnou špaletových oken v památkových zónách a rezervacích konzultujeme provedení oken s Národním památkovým ústavem a Odbory památkové péče.

Pro rezidenční projekt Rezidence U Sv. Štěpána v centru Prahy jsme tak připravili vzorové špaletové okno pro posouzení památkáři. Výrobu špaletových oken realizujeme na moderních truhlářských strojích, což umožňuje vyrábět přesné repliky či kopie starých oken a to včetně všech ozdobných prvků jako jsou poutce, hlavice, patice na klapačky apod. I přes zachování historického vzhledu je zároveň dosaženo parametrů a tepelně izolačních vlastností nových oken.

estav.cz

Úroková sazba 2,99 % zní jako sen, ale existuje

02.11.2022

Téma snížení úrokových sazeb, které s příchodem podzimu ovládlo média, se pohybuje v řádech setin procent. Výhodná hypotéka je tak více než cokoliv jiného hudbou minulosti, případně optimistických vizí budoucnosti. ČNB nemění hladinu úrokových sazeb, a tak se některé podzimní akce bank podepsaly na mírném snížení průměrné ceny hypotéky. Ta se za poslední měsíc dle Fincentrum Hypoindex snížila o 0,03 %, aby se na začátku října dostala na 6,2 %. Jde o druhý pokles v řadě, opět však jenom kosmetický.

Čas na výhodnou hypotéku

Zdá se, že podmínky pro hypotéku nemohou být horší. Stačil rok, aby se hypoteční trh obrátil vzhůru nohama. V číslech se hypotéky 2022 dostávají na úroveň krizových let 2008 až 2010. Ačkoliv se tempo růstu úrokových sazeb poslední dva měsíce zastavilo, sazby jsou na vrcholu, ve výšce, kterou nepamatujeme posledních dvacet let. Přesto může i v současné situaci hypotéka na byt dávat smysl, jako forma zajištění do budoucnosti, zejména pro mladé.

Od dubna 2022 jsou sice podmínky pro hypotéku přísnější, úrokové sazby dosahují rekordní úrovně, stále se však pohybují hluboko pod hladinou inflace. Vlastní bydlení je i v roce 2022 komfortnější alternativou nájmu, který navíc v nájemném odráží všudypřítomný růst cen.

Dotovaná hypotéka na byt PSN přichází v pravý čas…
 
bydleni.cz

Petr Pospíšil je nový ředitel PSN pro jižní Moravu

26.10.2022

Brněnskou pobočku společnosti PSN [dříve Pražská správa nemovitostí, pozn. red.] nově povede Petr Pospíšil. Ten přes 17 let působil na vedoucích pozicích v oblasti prodeje nemovitostí, například ve společnostech Trikaya či Trigema.

V Brně bude mít Petr Pospíšil na starosti rozšiřování portfolia PSN v regionu jižní Morava a také přípravu revitalizace brownfieldu areálu Innogy v Brně na polyfunkční projekt. Což odpovídá strategii firmy posílit svou pozici v Jihomoravském kraji.

„Díky rozsáhlým a promyšleným investicím v posledních letech výrazně rosteme. U většiny našich projektů nejsme vázáni úvěry od bank. A proto financování nákupu není závislé na úrokových sazbách a rozhodování o nových akvizicích je vzhledem k českým vlastníkům velmi rychlé,“ vysvětluje jednatel PSN Max Skala.

Fintag.cz

Developer PSN v pandemii rostl. A plánuje nákupy až za deset miliard

04.02.2022

PSN, developer působící na českém trhu od roku 1991, v příštích pěti letech plánuje výstavbu tří tisíc bytů ve 25 projektech a nákupy až za deset miliard korun. Společnost se kromě rekonstrukcí činžovních domů a pronájmů bytů i kanceláří věnuje rovněž nové výstavbě rezidenčních a polyfunkčních projektů. Společnost to uvádí v tiskové zprávě.

V roce 2021 PSN prodala 294 jednotek v celkové hodnotě 1,5 miliardy korun a přes 800 nových či prodloužených pronájmů v objemu cca sedmdesát milionů korun. V příštích pěti letech pak PSN plánuje výstavbu v celkové investici přes jedenáct miliard korun. Dalších deset miliard má developer připravených na nové akvizice.

„I přes pokračující pandemii se naše firma v posledním roce významně rozrostla, a to jak do počtu spolupracovníků, tak nových projektů a akvizic.“ uvádí jednatel PSN Max Skala.

Forbes.cz

PSN při chuti. Skalovi chystají nové akvizice a posouvají se k developmentu

21.06.2021

Rodina Skalových částečně mění svou letitou firemní strategii. PSN, původně Pražská správa nemovitostí, která se dosud zabývala výhradně revitalizací a následným prodejem realit, chce uskutečnit i vlastní developerské projekty.

Společnost, kterou v roce 1991 založil Václav Skala a momentálně ji vede jeho syn Max, k tomuto kroku přiměl rostoucí nedostatek nemovitostí, na něž se zaměřuje, zejména pak činžovních domů. Zároveň se chce více přizpůsobit potřebám a zájmům zákazníků.

„Neopouštíme oblast, kterou umíme a která baví nás i klienty, nadále bude součástí našeho portfolia. Příležitostí ke koupi je ale stále méně a my máme chuť nakupovat,“ komentuje odhodlaně Max Skala.

Forbes.cz

Tančící dům slaví 25 let od otevření. Veřejnosti se zpřístupní technické zázemí

18.06.2021

V neděli 20. června oslaví Tančící dům 25 let od svého otevření. Při této příležitosti se otevře veřejnosti dosud nepřístupné technické zázemí budovy. Zároveň bude Tančící dům symbolicky po dobu 25 dnů nasvícen zelenou barvou.

„K tomuto výročí otevíráme technický okruh, kde můžete vidět technické zázemí a standardně nepřístupné prostory. V minus druhém patře uvidíte přečerpávací stanici, kotle, rozvodný systém, vzduchotechniku, která napájí celý Tančící dům. Ten totiž nemá samostatný topný systém. Vše je zde děláno pomocí vzduchotechniky,“ popisuje výstavu ředitel galerie Tančící dům Robert Vůjtek.

Unikátní dům nazývaný podle ikonické tančící dvojice Ginger a Fred, který se nachází v Praze na Rašínově nábřeží, navrhli architekti Frank Gehry a Vlado Milunić. Jde o jednu z nejčastěji fotografovaných budov v Praze.

Novinky.cz

Nový projekt na místě Transgasu. Developer PSN koupil pozemek za 870 milionů

20.04.2021

Developerská společnost PSN koupila za 870 milionů korun od HB Reavis pozemek na místě bývalé budovy Transgasu ze 70. let ve Vinohradské ulici v Praze. Postaví zde budovu pro bydlení, kanceláře, obchod a služby.

„Jde o nyní nevyužitý prostor s obrovským potenciálem, pozemky v takto lukrativní lokalitě centra Prahy již prakticky neexistují. Jeho koupí chceme přispět ke kultivaci a dalšímu oživení nejbližšího okolí Václavského náměstí. Zároveň touto transakcí potvrzujeme náš záměr dále růst,“ uvedl ředitel akvizic PSN Pavel Citta.

Na pozemku dříve stála budova Transgasu, ukázka takzvané brutalistické architektury 70. let. Po několika přestavbách byla v uplynulých dvou letech stržena. 

 
Forbes.cz

Obchodní dům Kotva má nového majitele. Společnost Generali Real Estate ho koupila od PSN.

03.04.2020

Obchodní dům Kotva má nového majitele. Společnost Generali Real Estate ho koupila od PSN. Společnost Václava Skaly a Michala Malého měla původně s legendární brutalistní budovou velké plány, chystala kompletní přestavbu a komerční rozvoj. Nakonec jí ale celá akce přestala dávat smysl a rozhodla se k prodeji.

„Jednali jsme s nimi více než rok. Postupně byli odvážnější a odvážnější v ceně, až se naše a jejich představy protnuly,“ říká Max Skala, syn Václava Skaly a CEO realitní společnosti, v rozhovoru pro Forbes. Cenu ani jedna strana nechce zveřejnit, spekuluje se o 3,5 miliardy korun. Sedmipodlažní budovu s celkovou plochou 28 tisíc metrů čtverečních teď čeká rekonstrukce pod taktovkou italské pojišťovací skupiny.

Jaké byly důvody pro prodej Kotvy, co znamenala jednání s památkáři pro další rozvoj nemovitosti nebo proč PSN nakonec ustoupila od myšlenky spoluinvestování projektu nákladné rekonstrukce této nemovitosti? To vše a mnohem víc se dočtete v rozhovoru ředitele PSN pro Forbes.

 

Forbes.cz
Startovací bydlení: Projekty v Malvazinkách a Vinohradech

Startovací bydlení: Projekty v Malvazinkách a Vinohradech

31.03.2020

V pražských Malvazinkách je v současné době dokončován rezidenční projekt „vbloku“. Developerská společnost PSN, která za komplexem staveb stojí, připravila koncept komunitního bydlení. Do nedostatečně velkého pražského bytového fondu by tak mělo přibýt kolem tří stovek nových bytových jednotek.  Další necelé dvě stovky bytů v komplexu Depo Grébovka na Vinohradech plánuje firma dostavět na začátku příštího roku.

Nejlepší dárek pro dítě? Budoucnost

Nejlepší dárek pro dítě? Budoucnost

14.11.2018

Děti jsou radost, ale jak udělat radost jim? Hračky vydrží jen chvíli, lepší je myslet dopředu. V úvahu proto připadá stavební spoření nebo investice. Která z variant je nejlepší? Poradíme vám v následujícím článku.

primazena.cz
Kde začít svůj nezávislý život? vbloku

Kde začít svůj nezávislý život? vbloku

09.11.2018

Osamostatnit se a mít vlastní byt. Sen, který se vzdaluje kvůli vzrůstajícím cenám nemovitostí. Ale ono jde bydlet podle svého a finančně se nezruinovat. Řešením je projekt vbloku, který nabízí ubytovací jednotky v Praze 5 už od 2 milionů korun. Při pořízení hypotéky tak splácíte měsíční částky srovnatelné s cenou nájmů v okolí.

Real City
Hledáte nemovitost svých představ? PSN vám s tím pomůže

Hledáte nemovitost svých představ? PSN vám s tím pomůže

23.09.2018

Pokud si přejete bydlet v oblasti Kladna, Pardubic, Hradce Králové nebo Prahy, můžete k vyhledání nemovitosti využít služeb společnosti PSN. Ta má v portfoliu mnoho zajímavých nemovitostí pro bydlení i podnikání, včetně známého Metronomu na Letné, který tvoří i důležitou součást loga společnosti. Proč zrovna PSN? Je totiž přímým majitelem nabízených nemovitostí k pronájmu, proto si může dovolit garantovat výhodné podmínky jak při pronájmu, tak při prodeji. A k tomu samozřejmě i kompletní servis.

Obydlíčko
Bydlete stylově díky PSN v Rezidenci Opletalova

Bydlete stylově díky PSN v Rezidenci Opletalova

26.07.2018

Milujete historii, ale neumíte si představit život bez vychytávek moderní doby? V tom případě si zamilujete projekt developerské společnosti PSN, která podle svého motta „respekt k historii, láska k modernímu,“ vytvořila unikátní projekt Rezidence Opletalova. V rezidenci, která spadá do Pražské památkové rezervace a je zapsána v Seznamu světového dědictví UNESCO, citlivě spojili neorenesanční dům se současnou architekturou, a dovolili tak vzniknout bydlení, které má duši.

Biano
PSN koupila Kotvu a pokukuje po dalších nemovitostech

PSN koupila Kotvu a pokukuje po dalších nemovitostech

30.06.2017

Novým majitelem obchodního domu Kotva je společnost PSN. Dnes již bývalý majitel, irská skupina Markland, získal Kotvu v roce 2005 prostřednictvím Bryana Wilsona ze společnosti Wilson & Partners, který společně s Monikou Kajankovou zastupoval Markland i nyní. Obchod byl uzavřen na základě tendru organizovaného společností Cushman & Wakefield. Strany se dohodly, že bližší podmínky obchodu nebudou zveřejňovat.

Obchodní dům Kotva se nachází v samotném srdci Prahy na Náměstí Republiky a má více než 30 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch a 300 parkovacích míst. „Obchodní dům Kotva patří mezi nepřehlédnutelné pražské objekty a symboly Prahy. Její nákup doplňuje portfolio společnosti PSN o další zajímavou budovu se silnou historií a na velmi lukrativní adrese. Jde o dlouhodobý strategický záměr. V blízké budoucnosti plánujeme naše nemovitostní portfolio dále rozšiřovat a zvětšovat záběr naší společnosti,“ uvedl Jiří Švorc z PSN, který byl odpovědný za tuto akvizici.

„PSN letos oslavila 25 let své existence. Nákup je jedním z pomyslných dárků k našemu výročí, ale především je součástí naší dlouhodobé vize. Plánujeme budovu spravovat a dále rozvíjet v horizontu mnoha let. Koupili jsme hrubý diamant, který je potřeba vybrousit,“ doplnil.

Kotva byla postavena v letech 1970 až 1975. Autory architektonického návrhu byly manželé Věra a Vladimír Machoninovi z ateliéru Alfa. Realizací objektu byla pověřena švédská společnost SIAB. Po svém otevření se Kotva stala symbolem hojnosti a bohatství, a v sedmdesátých letech patřila mezi pět největších obchodních domů v Evropě. Půdorys připomíná včelí plástev a tvoří ho 28 do sebe zaklesnutých šestiúhelníků. Budova má sedm nadzemních podlaží. Celkové rozměry obchodních ploch jsou cca 30 tisíc metrů čtverečních. Součástí je i 300 parkovacích míst a impozantní slunečná terasa na střeše budovy s překrásným výhledem.

Building News
Češi chtějí bydlet ve vlastním, ceny bytů to žene nahoru

Češi chtějí bydlet ve vlastním, ceny bytů to žene nahoru

05.01.2016

V Praze vedou mezi zákazníky jednoznačně menší byty, kde se poptávka zvedla meziročně o čtvrtinu. „Důvodem toho, proč mají lidé o takovýto byt zájem, je zejména finanční dostupnost této velikosti bytů pro začínající rodiny nebo pro ty, kdo už chtějí bydlet samostatně,“ vysvětluje Marek Padevět, ředitel bytových projektů z Pražské správy nemovitostí.

Česká televize
Rezidence U Pekaře

Rezidence U Pekaře

01.11.2014

V atraktivní a žádané lokalitě pražského Vyšehradu se nachází historický dům z přelomu 19. a 20. století – Rezidence U Pekaře. Dům nabízí ideální možnost spojení bydlení a podnikání, naleznete v něm dvanáct bytových jednotek a dva obchodní prostory. Nechybí zde ani zahrada se vzrostlou zelení, která obyvatelům rezidence poskytne místo klidu a relaxace. Celý dům prochází rozsáhlou rekonstrukcí a první obyvatelé se budou moci nastěhovat již na jaře roku 2015.

Luxury Guide

V Rezidenci Oktagon otevřeli vzorový byt

24.04.2014

Dveře Rezidence Oktagon se sice prvním obyvatelům otevřou až v létě, už teď ale můžete navštívit vzorový byt, který byl navržen Pražskou správou nemovitostí ve spolupráci s umělci pražské galerie Art Salon S.

Stejně jako byt, tak i společné prostory rezidence ukazují, jak je možné spojit bydlení s uměním a designem. Ve vzorovém bytě najdete mimo jiné také obrazy mladého malíře Tomáše Němce, který spolupracuje s uměleckou galerií Art Salon S. Architektonicky pozoruhodný dům se nachází v klidné a přírodou obklopené části Prahy 4, která představuje pro svou výbornou dopravní dostupnost ideální řešení pro mladé páry i rodiny s dětmi.

Historie této zajímavé stavby z 30. let 20. století zapadá do klasické české moderny a navazuje na éru kubismu či na slavné vily pod Vyšehradem. Půdorys části domu, který je věrný svému názvu, připomíná osmiúhelník. Tento geometrický prvek se opakuje též ve vstupní hale rezidence Oktagon. Jeho součástí je prostorná zahrada se vzrostlými stromy obklopená branickými skalami se zbytky lesostepní fauny a flóry. Rezidence Oktagon nabízí dvoupokojové i třípokojové bytyo celkové rozloze až 107m². Jejich prostornost, vzdušnost a prosvětlenost je umocněna nádherným výhledem a netradiční dispozicí. K vybraným bytům náleží terasa v mezipatře. 

 

Přímo u domu je obyvatelům k dispozici dostatek parkovacích míst. Jedinečné místo je lákavé nejen pro rodiny s dětmi, jež ocení spojení s přírodou, ale i pro nadšené sportovce. Předností Braníku je totiž přítomnost celé řady cyklostezek. Díky sportovním areálům Konstruktiva či Hamr si na své přijdou třeba milovníci tenisu, on-line bruslení nebo beach volejbalu. 

Lokalita nabízí nespočet možností i ve spojení s kulturou. Zamířit můžete například do Branického divadla nebo do Divadla Dobeška. Divadelní společnost Julie Jurištové nabízí pohádkové muzikály a večerní činohry jak pro děti předškolního a školního věku, tak pro dospělé. Nespornou výhodou Rezidence Oktagon je výborná dostupnost centra města. V blízkosti se nachází tramvajová i autobusová zastávka Přístaviště, která zajišťuje dopravu například ke stanici metra trasy B – Karlovo náměstí. V bezprostředním okolí domu jsou mateřské a základní školy, lékárna, pošta, obchod s potravinami i restaurace.

Nové bydlení

У вас есть вопрос?

Свяжитесь с нами или оставьте нам свой запрос. Мы вам рады.