Pro vaše pohodlí při výběru nemovitostí používá náš web cookies. Dalším používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím

Aktuality

Jedete na víkend mimo domov? Nezapomeňte zabezpečit svoji nemovitost


17.4.2019 - Předpověď počasí předpovídá krásný víkend, tisíce lidí se chystají odjet z města pryč, buď na venkov, nebo na dovolenou. Ovšem pozor, aby se po delším pobytu nestal návrat domů noční můrou.

Podle statistik České policie trvá průměrně zdatnému zloději překonání běžného zámku zhruba jednu minutu.

Více informací »


V centru Brna roste počet nových bytů


16.4.2019 - První čtvrtletí roku 2019 ukázalo, že trh s nemovitostmi se v Brně pomalu začíná přizpůsobovat změnám v uplynulých měsících. Uzpůsobila se dispoziční skladba bytů v nabídce a meziročně vzrostly i prodeje.

Více informací »


Více majitelů nemovitosti - jedno pojištění dohromady nebo každý zvlášť?


15.4.2019 - Pojištění nemovitosti s více vlastníky může mít svá úskalí. Někdo by mohl předpokládat, že není možné, aby nemovitost pojistili všichni. Jsou však pojišťovny, které to umožňují, i když nejde o variantu, kterou prioritně doporučují. Možné je obojí, avšak u většiny pojišťoven za určitých podmínek.

Více informací »


Byty zdražují nejrychleji od krize, ceny zvyšují majitelé staršího bydlení


V celé České republice se za první čtvrtletí zvedly ceny starších bytů meziročně o 8,4 procenta, mimo Prahu dokonce o 9,3 procenta. Vyplývá to z nových dat Českého statistického úřadu. To je výrazně silnější zdražování, než odpovídá inflaci. Za silným růstem v regionech stojí hluboký pokles cen v době recese. Ty se podle statistik v mimopražských lokalitách ještě nedostaly přes průměr roku 2010. I když už jen těsně.

Nůžky mezi hlavním městem a zbytkem republiky jsou široce rozevřené také v případě novostaveb. Drtivá většina nových bytů totiž vzniká právě v Praze. Nad celostátním průměrem jsou ceny hlavně v Brně, uvádí analýzy developera Trigema.

Dražší jsou i byty v Královéhradeckém kraji. V tomto případě to však mají na svědomí drahé horské apartmány v Krkonoších. „Rozdíly mezi metropolí a dalšími krajskými městy jsou obrovské. Celkovým objemům transakcí se nepřibližuje žádné další krajské město,“ řekl šéf realitního oddělení poradenské společnosti Deloitte Miroslav Linhart.

To je také jeden z důvodů, proč statistici zatím sledují vývoj cen novostaveb jen v metropoli. Z čísel za první čtvrtletí vyplývá, že jejich zdražování bylo mírnější než u staršího bydlení. Za první tři měsíce zvolnilo meziroční tempo na 3,7 procenta. 

...

Více ZDE
Zdroj E15 11.7.2016 


Rychlodráha na letiště a do Kladna se začne stavět do tří let


Rychlodráha z Prahy přes letiště do Kladna by měla být hotová do roku 2024, oznámil premiér Bohuslav Sobotka.

Roky odkládaná rychlodráha na Letiště Václava Havla bude hotová v roce 2024, zaručil se 6.6.2016 premiér Bohuslav Sobotka. Projekt nejméně za dvacet miliard korun má propojit pražské Masarykovo nádraží, letiště v Ruzyni a Kladno.

"První úseky vysokorychlostní tratě by se měly začít stavět do tří let," uvedl Sobotka po jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem a šéfem Správy železniční dopravní cesty Pavlem Surým.

Zatím není zcela jasné, kudy dráha povede v Praze. Spory se vedou hlavně o úsek mezi čtvrtěmi Veleslavín a Dejvice. Původně měla trať vést po povrchu, proti tomu ale protestuje radnice Prahy 6. Ministerstvo dopravy proto momentálně prosazuje, aby se prorazil tunel ve Střešovicích. "Povrchová varianta by znamenala, že trať na dlouhou dobu zablokujeme, a je tam velký odpor Prahy 6 a nevládních organizací," vysvětluje Ťok.

ZDROJ : HN 7.6.2016 - více najdete ZDE

 


Hypotéky se nečekaně zlevňují


Díky konkurenčnímu boji bank se úroky dostaly pod dvě procenta Další pokles hypotečních úroků je také odrazem sílícího konkurenčního souboje bank o klienty. Banky chtějí uzavřít co nejvíce hypotečních úvěrů, než nový zákon zlevní předčasné splacení hypoték.

Lidé mají před sebou přinejmenším několik měsíců dalšího zlevňování už tak levných hypoték. Je to docela překvapivé: ještě koncem roku odborníci tvrdili, že snižování úroků u hypoték už skončilo. Některé banky ale teď začínají nabízet rekordně nízké sazby pod dvěma procenty.

Nečekané zlevňování hypotečních úvěrů má několik příčin. Ke konci roku se očekávalo, že dlouhé období velmi nízkých úrokových sazeb na globálních finančních trzích skončí. Jenže teď to vypadá na pravý opak a sazby mohou ještě klesat. Což bankám umožní hypotéky dál zlevňovat.

Další pokles hypotečních úroků je také odrazem sílícího konkurenčního souboje bank o klienty. Zlevňují malé i velké banky. Hypoteční banku, dlouholetého lídra trhu, loni téměř dohnala Česká spořitelna − každá na hypotékách napůjčovala zhruba 50 miliard korun.

"Nejsme specialisté jako Hypoteční banka, která by na trhu měla excelovat. Ale loni jsme jí zkomplikovali situaci, protože jsme ji v růstu objemu hypoték významně předběhli. Budeme v tom pokračovat," říká šéf České spořitelny Tomáš Salomon.

Právě pomocí nízkých sazeb hodlají obě největší banky na hypotečním trhu o klienty bojovat i letos − obě banky v únoru nabízejí úrok pod zmíněnými dvěma procenty. "Tak nízkou sazbu jako nyní jsme v úrokovém lístku nikdy neměli," říká Marie Mocková, mluvčí Hypoteční banky.

více ZDE

zdroj: Hospodářské noviny 10.2.2016

 

 

 

 

Dobré místo pro život,
skvělé pro investici. Kladno.


Proč investovat do bytů na Kladně?

» Kladno se může pochlubit minulostí, která je ve 20. století proměnila ve světoznámou průmyslovou metropoli.

» Prudký rozvoj učinil z Kladna nejlidnatější středočeské město.

» Na Kladně je velmi nízká míra nezaměstnanosti.

» Kladno je vstupní branou do hlavního města Prahy.


Více informací »


Posilujeme tým PSN a proto hledáme třeba právě vás


» Realitní poradce /makléř/ka/ na prodej nejen rezidenčních projektů

Rádi plníte sny druhým? Chcete udělat radost těm, kteří shání bydlení, či zajímavou investici? Umíte být empatický a dokážete uzavřít obchod? Máte rádi komunikaci s lidmi a přátelský kolektiv? Pokud ano, tak jste to právě Vy, koho hledáme. Jsme obchodní společnost s již 24 letou tradicí, která je mezi TOP 100 nejstabilnějšími českými firmami podle ocenění ČEKIA Stability Award. Chceme rozšířit profesionální tým o další schopné a talentované obchodníky/obchodnice na prodej VLASTNÍCH nemovitostí, zejména v rezidenčních projektech.  

Požadujeme:

VŠ, min. však odborné vzdělání s maturitou / výborné komunikační, vyjednávací a organizační schopnosti / jazykové znalosti ANJ podmínkou /slovem i písmem/, ostatní NJ, RJ výhodou / obchodní talent, samostatnost a loajalita, vysoká vnitřní motivace a ambice / ochotu rychle se učit novým věcem a dovednostem / cílevědomost a časovou flexibilitu reprezentativní vystupování a vzhled / řidičský průkaz sk. B / uživatelská znalost MS Office podmínkou


Nabízíme:

kancelář v reprezentativním sídle společnosti Seifertova 9, Praha 3 / silná marketingová podpora obchodnímu týmu / práce na hlavní pracovní poměr v příjemném a přátelském kolektivu / nástup ihned, pro mimopražské zajistíme bydlení v našich domech za výhodných podmínek / základní plat + atraktivní provize z uzavřeného obchodu + roční odměny / roční příjem od 450.000,- Kč až ??? dle Vašich schopností / při splnění ročního plánu máte nárok na společnou firemní dovolenou v exotických destinacích / firemní vůz pro pracovní účely / příjemný club v sídle společnosti s fitness pro zaměstnance / multisport karta zdarma / po pěti letech týden dovolené navíc / stravenky

více ZDE


Společnost PSN získala uznávané ocenění zvyšující důvěryhodnost - CZECH Stability Award


Hodnocení CZECH Stability Award vyhlašuje Bisnode ve spo-lupráci se Sdružením CZECH TOP 100. Výsledky hodnocení jednotlivých společností jsou každoročně vyhlašovány v rámci žebříčku CZECH TOP 100 v kategorii „Nejstabilnější firma roku“ a publikovány v ekonomických médiích.

Bisnode měří stabilitu jednotlivých společností pomocí Bisnode skóringu, který vychází z mezinárodně uznávaného skóringového modelu. Ocenění formou tohoto certifikátu deklaruje, že hodnocená společnost praktikuje politiku otevřené komunikace, posky-tuje dostatek informací o posledních výsledcích svého hospodaření nebo vlastnické struktuře, což jsou nedílné součástí samotného hodnocení CZECH Stability Award.


 


Nový trend: Lidé investují část úspor do koupě bytů. Investiční byty slibují roční výnos až 6,1%!


Osmadvacetiletý Jiří Novotný pracuje jako grafik v designerském studiu. Měsíčně si vydělá kolem 35 tisíc korun. Protože už dlouho sní o cestě do USA, část svého platu si ukládal na vysněnou dovolenou.

„Po dvou letech spoření v bance jsem viděl, že se mé peníze nijak nerozmnožují. Hledal jsem příležitost pro lepší zhodnocení úspor a narazil na možnost investice do bytu od PSN, kde se dá koupit byt i se spolehlivým nájemníkem. Spočítal jsem si, že se mi vyplatí vzít si na koupi bytu hypotéku a ještě mi vyjde roční výnos vyšší, než když nechám peníze ležet na účtu v bance,“ vysvětlil Jiří.

Právě díky historicky nejnižšímu úročení hypoték a zajímavým cenám nemovitostí se lidé stále častěji ohlížejí po investování volných finančních prostředků do nemovitostí. Trendem jsou zejména dvoupokojové byty v panelových domech, které zaručují nejvyšší roční výnos. Na poptávku po investičních bytech zareagovala také společnost Pražská správa nemovitostí, která vlastní více jak 400 bytů vhodných k investici. 

„Nabízíme lidem možnost koupě jednoho, ale i více bytů i se spolehlivými nájemníky, kteří stabilně platí nájem a mají dlouhodobé smlouvy. O správu bytů se stará námi najatá společnost, která smluvně zajišťuje výběr nájemného, ale i případně nového nájemce. Investor se tak nemusí vůbec o nic starat, pouze inkasuje příjmy z nájemného,“ uvádí Marek Padevět, ředitel bytových projektů Pražské správy nemovitostí.


Na investiční byt si můžete i půjčit


Pražská správa nemovitostí nabízí zájemcům nejen obsazené byty nájemci, ale i volné byty, které si investor může obsadit sám.  Součástí nabídky je i zajištění financování investice formou výhodné hypotéky.

„Náš projekt je ojedinělý tím, že investiční byt si může pořídit i člověk s minimálním vkladem, anebo dokonce i bez vlastního kapitálu,“ potvrzuje Marek Padevět.

Pokud si pořídíte u Pražské správy nemovitostí určitý investiční byt za 1000 000 korun do poloviny srpna 2015, získáte na byt slevu ve výši 10 procent. Při pořízení hypotéky na celou částku bude činit roční úrok 3,29 procenta, což představuje měsíční splátku 5 500 korun. Tuto výši splátky přitom pokryje pronájem bytu, investor tedy nemusí zaplatit za hypotéku ani korunu. Po 21 letech získá do svého vlastnictví byt v hodnotě 1 420 000 korun, a to i přesto, že do investičního bytu nevložil ze svého ani korunu!

Pro investory s částečným vlastním vkladem je dokonce výhodné pořídit si více investičních bytů. Například pokud má člověk 500 000 korun a pořídí si na hypotéku s ročním úrokem 1,99% tři investiční byty za cenu 3 000 000 korun, bude po 15 letech hodnota jeho investice činit cca 3 900 000 korun! Pro srovnání – v bance by při úložce 500 000 korun získal po 15 letech na úrocích navíc 93 107 korun (počítáno s ročním úrokem 1,3% p.a.).

Investice do bytu je investicí pro další generace

„Byl jsem mile překvapen přístupem zástupce Pražské správy nemovitostí, který mi vše vysvětlil a doporučil nejvýhodnější financování. Teď mám v ruce smlouvu, na základě níž se nemusím o nic starat. Vydělám si nejen na vysněnou dovolenou, ale ještě mnohem více. A hlavně budu mít k dispozici byt, který pak můžu prodat, anebo věnovat svým dětem. Investiční byt od PSN se mi líbí,“ dodává Jiří Novotný.

Využijte i vy ideální příležitost k investici. Pořiďte si investiční byt. Anebo raději hned dva. Vyplatí se to! Roční výnos až 6,1%? To vás nemůže nechat v klidu!


Banky se přetahují o klienty. Díky boji někteří ušetří na hypotékách až statisíce


Desítky tisíc lidí vydělají na nízkých úrocích na hypotékách. Jsou to ti, kteří si vzali hypotéku v letech 2010 a 2012 s pevným úrokem na tři nebo na pět let. Ušetří až statisíce korun díky konkurenčnímu boji bank na českém trhu.

Průměrný úrok ze všech hypoték, které banky podle ukazatele Fincentrum Hypoindex poskytly v březnu, spadl na historické minimum 2,16 procenta. Řada bank ale nyní láká na ještě nižší sazby.

Nabídky na pětileté fixace začínají už od úroku 1,69 procenta, a na tříleté fixaci dokonce od 1,49 procenta ročně.

Velké banky si musí své klienty víc pohlídat kvůli menším konkurentům jako Air Bank, Equa či mBank. Letošní vlna nových fixací, během níž si klienti mohou bez sankcí hypotéku přeúvěrovat výhodnější nabídkou od jiné banky, je druhá největší v historii. Podle Hypoteční banky, která je lídrem trhu, se to týká 94 tisíc klientů − a o ty se hraje.

Zlevňování hypoték se blíží svému konci. Čekáme růst počtu problematických úvěrů, soudí odborníci.

Více čtěte ZDE.

Zdroj: HN 12.5.2015


Zlevňující hypotéky ženou nahoru ceny bytů.


Češi si ještě nikdy nepůjčovali na bydlení tak levně jako v současnosti. Dlouhodobě nízké úrokové sazby navíc banky a makléři koření stále častějšími akčními slevami. Výsledkem je, že tržní ceny bytů rostou nejvíce od krize. Podle dat Českého statistického úřadu zdražily starší byty v závěru loňského roku meziročně o šest procent. V novostavbách realizované ceny vzrostly o 1,6 procenta.

Trend na hypotečním trhu bude pravděpodobně pokračovat. Vývoj úroků i příval nových konkurenčních nabídek ukazuje, že prostor pro levnější hypotéky se stále ještě nevyčerpal. Podle dat makléřské firmy Golem Finance šly banky během března s úroky dolů o dalších šest setin procenta. V  průměru tak dlužníky vyšel úvěr na 2,24 procenta roční sazby.

„V příštích měsících očekáváme další pokles sazeb. Banky během dubna pokračují v cenových akcích a průměrná sazba tak může klesnout do konce měsíce pod 2,2 procenta,“ uvádí Libor Ostatek z Golemu. Jen v březnu přepsalo hypoteční ceníky pět českých bank, až na jedinou výjimku vždy směrem dolů.

Zdroj: www.e15.cz


Levné hypotéky lákají k investicím do bytů čím dál více lidí


Nákup bytu se stává atraktivní investicí i pro lidi, kteří si to ještě před pár lety nemohli dovolit. Mohou za to levné hypotéky (průměrná úroková sazba 2,37 %). Navíc ceny bytů se po letech poklesu ustálily a v některých žádaných místech rostou. Dá se tedy očekávat, že se investice bude v čase zhodnocovat. „Nemovitosti často vyhledávají lidé, kteří ztratili důvěru v penzijní reformu a hledají alternativu zajištění na stáří,“ říká Libor Ostatek, ředitel společnosti Golem Finance. 
(Zdroj: Hospodářské noviny, 5.2.2015)

 


Trh s byty ožívá, ceny rostou


Trh s byty se v Česku probouzí z několikaletého útlumu. Počet prodaných bytů se začíná vracet na úroveň před hospodářskou a finanční krizí. A spolu s větším zájmem o nákup rostou i ceny. Za celý letošek průměrně podraží v řádech jednotek procent, potvrzuje to HB Index Hypoteční banky za třetí čtvrtletí letošního roku, jejž mají HN k dispozici. Oživení trhu je způsobeno především příznivějším vývojem ekonomiky a levnými hypotékami. Podle expertů průměrná úroková sazba hypoték brzy prolomí hranici 2,5 procenta. S pořízením nemovitosti není opravdu potřeba otálet.
(Zdroj: Hospodářské noviny, 31.10.2014)


Češi opět začali kupovat byty


První pololetí letošního roku ukazuje, že trh s byty v Česku pokračuje ve svém oživení. S důvěrou lidí v další růst ekonomiky se totiž vytrácejí obavy ze ztráty zaměstnání. Zájem o pořízení hypotéky podporují i rekordně levné hypotéky. Jen v Praze prodali developeři 2850 bytů, což je o pětinu více než oproti loňsku. Podle Hypoteční banky stouply ceny více než o jedno procento. Očekává se, že průměrné ceny bytů dále porostou. S pořízením nemovitosti není opravdu potřeba otálet.
(Zdroj: Hospodářské noviny, 11.7.2014)


Průměrné úrokové sazby hypoték opět poklesly


Rekordní hladina z předešlého měsíce /2,93%/ je přepsána sazbou 2,88%. Sazby tak úspěšně otestovaly předchozí dno a odepsaly dalších 0,05 procentního bodu. Dopad vývoje úrokových sazeb poznávají na svých rodinných rozpočtech nejlépe klienti, kteří budou dnes refinancovat hypotéky, které před pěti lety čerpaly za průměrnou úrokovou sazbu. Rozhodně nejde o drobné. U hypotéky ve výši 1 mil. Kč při nezměněné splatnosti 20ti let ušetří 1 411 Kč měsíčně, tedy více než 20% dosavadní splátky!
(Zdroj: Hypoindex, 21.5.2014)

Projekt Vanguard dostal zelenou


Je to tady! Projekt Vanguard dostal zelenou a my začínáme stavět. Slavte s námi a volejte si pro svou rezervaci už dnes! Do 15/5/2019 navíc za výhodnějších podmínek. V rámci jarní akce můžete získat slevu až 1.660.000,- Kč !!

Více informací »


Nemovitosti jsou dlouhodobě nejlepší investicí


26.2.2018: Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na dlouhá léta, nebo hodláte nemovitost využít jako investici, nezapomeňte si do kalendáře poznamenat termín 22. až 25. března. Tyto čtyři dny vám chtějí být v letňanském veletržním areálu plně k dispozici zástupci větších i menších developerů, kteří představují širokou nabídku nových projektů.

 

V rámci veletrhu BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY si můžete ověřit, jaká je aktuální nabídka novostaveb v místě, které vás zajímá.

Jediná specializovaná výstava v ČR představí širokou nabídku nových projektů od předních developerských firem. Získáte tak jasnou představu o novostavbách v místě, které vás zajímá.

Víte, kdo má na svědomí známý Metronom na Letné v Praze? Je to Pražská Správa Nemovitostí, neboli krátce PSN. Nabídku jejich rezidenčních projektů tvoří především historicky cenné bytové domy v atraktivních lokalitách, které prošly citlivou rekonstrukcí. Velmi zajímavým počinem je loftový projekt Vanguard, kde výška stropů dosáhne až 4,5 metru a k dispozici jsou také penthousy s neuvěřitelnou rozlohou 795 metrů čtverečních.

Firma GEOSAN nabízí nové bydlení například v čerstvě zahájeném projektu ELEMENT LETŇANY, dále v projektu Viladomy Zbuzany či Panorama Beroun.

EKOSPOL, nejstarší developer na českém trhu, realizuje všechny výstavby z vlastních zdrojů. Aktuálně Michelské zahrady v širším centru Prahy, nebo projekty Panorama Kyje VII a VIII – menší bytové domy blízko přírody.

K 1. únoru 2018 fúzovaly dvě finské stavební společnosti s více než stoletou historií – YIT a Lemminkäinen. YIT se řádí k nejvýznamnějším stavebním firmám v celé severní Evropě. Pokud jste milovníky skandinávského stylu, pak jsou pro vás AALTO Cibulka, SUOMI Hloubětín nebo KORU Vinohradská správnou alternativou.

JRD je uznávaný developer, který vytváří zajímavá architektonická řešení v atraktivních pražských lokalitách. Jedním z nich je Rezidence Trilobit v pražských Hlubočepích.

MK Development je společnost, jejíž portfolio je zaměřené na náročnějšího klienta. Na míru staví domy s vyššími standardy, ve kterých lze najít gurmánskou kuchyni, promítací místnost nebo posilovnu.

Projekt Rezidence Palata je dílem předního českého architekta Jana Šestáka ze studia pha. Real-Treuhand tím navazuje na úspěšnou spolupráci s jeho architektonickým studiem na projektu .142 Radlická.

Mezi tradičními vystavovateli nesmí na výstavě BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY chybět vydavatelství DALTEN media, které zde představí aktuální vydání RealityMIX magazínu i katalogu KDE CHCI BYDLET.

Kde: PVA EXPO PRAHA, Letňany 
Kdy: 22. až 25. 3. 2018 
Odkazy: www.vystavabydleni.cz

Autor: Jana Hrabětová

Více informací »


Nový trend v Česku - mikrobyty od 11 m2


Nízkometrážní byty jsou po Tokiu či Londýně k mání i v Praze, levné to ale není. Ložnice, obývací pokoj, kuchyňka, sprcha a WC. To vše se vejde na plochu něco málo přesahující deset metrů čtverečních. Vítejte v mikrobytě. Bydlení, jehož synonymem se stalo Tokio, získává na oblibě ve městech, jako je Londýn, New York či Hongkong. K dispozici je ale už i v Praze. Společnost Pražská správa nemovitostí (PSN) má ve své aktuální nabídce rezidenční projekt U Bojovníka v Praze 3 na pomezí Žižkova a Vinohrad. Součástí projektu je i byt s podlahovou plochou 13,2 m2, k němuž náleží i sklep jen o málo přesahující jeden metr čtvereční. Pro někoho zcela nepředstavitelné rozměry. Nicméně zmíněný byt, přesněji ubytovací jednotka, protože podle české legislativy musí mít byt obytnou místnost o rozloze alespoň 18 metrů čtverečních, je již rezervován. Přestože projekt by měl být dokončen až před letošními Vánocemi. „Chtěli jsme nabídkou minijednotek doplnit trh o ubytování, které umožňuje bydlet v malém bytě, tedy za malé náklady, a plně využít jeho společných prostor,“ říká ředitel bytových projektů PSN Marek Padevět. V zahraničí slouží nízkometrážní byty hlavně jako startovací bydlení pro mladé lidi, kteří studují nebo mají první zaměstnání. V Česku v nich ovšem mnozí vidí i dobrou investici. „Ubytování si kupují z 60 procent investoři, kteří si jednotku pronajmou přes naši službu nebo si zajistí nájemce sami, a z 40 procent ho majitelé užívají k vlastnímu bydlení,“ upřesnil Padevět. ...

více ZDE 

Zdroj: Lidové noviny 5.5.2016


Byty zdražují v celém Česku


Nejvíce zdražují starší cihlové byty, u nichž průměrná cena meziročně poskočila o osm procent. Velký zájem žene nahoru i byty v panelácích: ty podražily poprvé po delší době, a to hned o pět procent. Jde o skutečné ceny podle smluv dodaných na katastry nemovitostí, nikoliv o odhady prodejců realit.

Zájem Čechů o nákup bytů v posledním roce výrazně vzrostl. A ceny kvůli tomu začaly stoupat − nejen v Praze, ale v celém Česku. V některých krajských městech dokonce i výrazněji než v hlavním městě.

Nejvíce zdražují starší cihlové byty, u nichž průměrná cena meziročně poskočila o osm procent. Velký zájem žene nahoru i byty v panelácích: ty podražily poprvé po delší době, a to hned o pět procent.

Ukazují to unikátní data, jež mají HN k dispozici. Projekt Cenová mapa prodejních cen vychází z více než 20 tisíc kupních smluv bytů dodaných na katastrální úřady největších českých měst. Jedná se tedy o skutečné ceny, nikoliv o odhady prodejců realit. Za cenovou mapou stojí odborník na hypotéky Milan Roček a poradenská firma Deloitte.

Hlavním důvodem rostoucího zájmu lidí o vlastní bydlení jsou levné hypotéky. Letos v květnu u nich byla průměrná sazba na historickém minimu, těsně nad dvěma procenty. Od té doby vzrostla jen nepatrně. 

Toho Češi začali ve velkém využívat: podle odhadů největších bank si letos na bydlení napůjčují rekordních 180 miliard korun. Mnohem častěji než dřív opouštějí nájemní byty a pořizují si vlastní. "Hypotéky jsou tak levné, že měsíční splátka se vyrovnala ceně nájmu," říká Daniel Kotula, spolumajitel pražské realitní kanceláře Re/Max Center.

A odborníci soudí, že levné hypotéky by měly vydržet ještě celý příští rok. Odvíjejí se od základních úrokových sazeb, které určuje česká centrální banka.

A ta je hodlá držet dál nízko, aby motivovala lidi k utrácení a podniky k investicím.

více ZDE

zdroj: Hospodářské noviny 18.12.2015
 


Pražský hotel Ocean skončil. Po rekonstrukci v něm bude možné bydlet nastálo


Společnost Pražská správa nemovitostí dokončuje v Praze-Hostivaři obytný komplex s názvem Club Ocean. Od běžných developerských projektů se liší jednak tím, že naprostá většina jeho přibližně 130 bytů je malometrážních, a pak také rozsahem služeb pro své obyvatele.

"Je to spíš bydlení hotelového typu," řekl HN ředitel bytových projektů Pražské správy nemovitostí Marek Padevět. "Tento koncept u nás není na rozdíl od zahraničí tradiční, ale ve světě běžně funguje," dodal.

Obyvatelům bude k dispozici fitness centrum, kolárna, prádelna se sušičkami, ale také concierge − rozšířené recepční služby. Kdo chce, může si do jednotky pořídit vlastní pračku, ale vzhledem k tomu, že většina garsonek má 21 metrů čtverečních a i větší 2+kk jen 43 metrů, si lidé raději za poplatek vyperou v prádelně, odhaduje Padevět. A dá se i předpokládat, že v domě budou bydlet převážně mladí a svobodní. Seniory by podle Padevěta mohla oslovit možnost procházek u nedaleké Hostivařské přehrady a služby přímo v domě.

"Naší cílovou skupinou jsou vysokoškoláci a singles," řekl Padevět. Mladí lidé mohou podle něj místo vysokoškolských kolejí bydlet nadstandardně a ve svém a po ukončení studií mohou byt třeba pronajímat. Ceny se pohybují v průměru od 1,6 milionu do 2,5 milionu korun, a proto se čeká i vyšší zájem investorů.

"Máme přibližně 30 procent zahraničních klientů. Poptávka po tomto typu bydlení v Česku byla, ale my jsme doposud nebyli schopni nic takového nabídnout. Přivedlo nás to k myšlence zkusit takový projekt dát na trh," uvedl Padevět.

Projekt Club Ocean vzniká rekonstrukcí dvou věžáků, ve kterých byl předtím hotel s názvem Ocean. Proto je i větší část bytů kolaudovaná jako ubytovací jednotka. Přesto si mohou vlastníci na tuto adresu přihlásit trvalé bydliště.

Zdroj: HN 29.7.2015


Nabídka bytů na investici se zaručeným výnosem roste


Díky levným hypotékám se čím dál více bytů prodává na investici. Lidé, kteří chtějí mít jistotu příjmu z nájmu a žádné starosti se sháněním nájemců a údržbou bytu, si mohou koupit byt s garantovaným výnosem. Ve vybraných projektech jej začíná nabízet Pražská správa nemovitostí, příští rok službu plánuje spustit největší tuzemský developer Central Group.

Levné hypotéky motivují kupovat byty na investici i lidi, kteří by za jiných okolností s jejich pořízením otáleli. A kdo chce mít jistotu příjmu z nájmu a žádné starosti, může si koupit byt s garantovaným výnosem. Tento produkt je u nás zatím málo rozšířený, ale příští rok jej chystá spustit například největší tuzemský rezidenční developer Central Group.

Nově začíná garantovaný výnos nabízet společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). "Naše služba Rentiér spočívá v tom, že vlastník se o nic nestará," říká Marek Padevět, ředitel bytových projektů Pražské správy nemovitostí. V praxi to znamená, že investor si koupí byt a ostatní záležitosti spojené se sháněním nájemníků a provozem bytu za něj obstará externí firma najatá Pražskou správou nemovitostí. Ta za majitele bytu bude chodit i na shromáždění vlastníků jednotek a zajistí také platbu daně z nemovitosti.

"Rentiér jen sleduje, jak mu chodí peníze na účet. Kdežto pronajímatel se musí starat o byt, jednat s nájemci," dodává Padevět.

Záskok na schůzi vlastníků jednotek

PSN zatím nabízí garantovaný výnos při koupi bytu ve vybraných domech, jako je Club Ocean v Praze-Hostivaři. Od konce léta se podle Padevěta bude vztahovat i na byty v Kladně. "Službu garantovaného výnosu budeme chtít časem nabídnout ve všech našich projektech," říká Padevět.

Realitní kancelář Maxima Reality slibuje, že za investory převezme veškeré starosti. "Vyřizujeme nájemní smlouvy a převod energií, ale chodíme také na schůze vlastníků jednotek a především − kontrolujeme, případně i vymáháme platby nájemného," popisuje službu ředitel Maxima Reality Vladimír Zuzák. Firma standardně shání i nájemníky a kontroluje stav bytu po jejich odchodu.

Projekt Club Ocean je připravený pro investory. Všech jeho 130 bytů je malometrážních a PSN předpokládá, že bydlet v nich budou hlavně mladí svobodní lidé a studenti. Převážnou část tvoří dvacetimetrové garsonky, největší byty jsou dvoupokojové. Ceny bytů jsou nižší nejen díky velikosti, ale i proto, že se na ně nevztahuje DPH.

více ZDE / zdroj: Hospodářské noviny 15.7.2015


Ceny bytů opět rostou


Centrální banka odhaduje meziroční růst cen nemovitostí o čtyři až pět procent. Zatím platí, že průměrné tržní ceny bytů i rodinných domů jsou nižší než před krizí. Ale předkrizové hladině se výrazně přibližují. Chuť lidí investovat do bydlení podporují levné hypotéky.

Ekonomika roste nejrychlejším tempem za posledních šest let, nezaměstnanost klesá, mzdy rostou a hypotéky nebyly v Česku ještě nikdy tak výhodné jako nyní. Byty proto dnes kupují i lidé, kteří na hypotéku ještě donedávna nedosáhli. A přibývá i těch, kteří investují do bytu jen proto, aby ho následně pronajali. Vyšší poptávka způsobuje stabilní růst cen bytů a tento trend má pokračovat i v příštích letech.

"Všechny naše scénáře do budoucna počítají s tím, že ceny nemovitostí mírně porostou. Náš výhled pro letošní rok se pohybuje kolem tří čtyř procent," řekl analytik ČSOB Petr Dufek. Stejný odhad má i Česká národní banka − za předpokladu, že ekonomika bude nadále oživovat. V příštím roce má podle prognózy centrální banky růst cen bytů postupně mírně zrychlovat na čtyři až pět procent meziročně.

Čísla o růstu cen nemovitostí jsou průměrná za celou republiku, v některých místech však ještě ceny svého dna nedosáhly. 

Více čtěte ZDE.

Zdroj: HN 18.5.2015


Kompletní přehled cen bytů v jednotlivých krajských městech za posledních 5 let


Vážení čtenáři, na následujících stránkách vám přinášíme kompletní přehled vývoje nabídkových cen bytů od ledna 2010 až do současnosti. Nabídkové ceny jsou přepočítány na m² bytu a vystihují průběh vývoje cenové hladiny bytů v osobním vlastnictví. Jednotlivě jsou představena všechna krajská města v ČR včetně uvedení aktuální ceny za m² bytu, změny ceny za poslední měsíc (duben vs. březen 2015) a změny ceny za poslední rok (duben 2015 vs. duben 2014).

Průměrná nabídková cena za m² věrně kopíruje vývoj realitního trhu v jednotlivých částech republiky a ačkoliv se realizační prodejní ceny jednotlivých bytů odlišují na základě stavu a polohy bytu, jsou uvedená čísla vodítkem pro stávající nebo budoucí kupující.

Na www.realitymix.cz/statistika-nemovitosti jsou pro vás k dispozici další doplňující údaje a to jednotlivé průměrné ceny v částech Prahy, průměrné ceny za byt 60 m² či průměrné ceny nájmů v jednotlivých krajských městech. Pro zbytek roku 2015 očekáváme další mírný růst nabídkových cen bytů a to zejména s ohledem na extrémně výhodné úrokové sazby hypoték a znatelné oživení na straně poptávky. Rok 2015 se tak zřejmě stane nejvýhodnějším obdobím pro pořízení nemovitosti.

Zdroj: RealityMix

 


Ministerstvo chystá zákon určující pravidla realitním makléřům.


Ministerstvo pro místní rozvoj chystá dosud chybějící zákon, který by měl určit pravidla realitním makléřům. Přibyla by jim povinná kvalifikace a zkouška, museli by být pojištěni z odpovědnosti za škodu a peníze klientů by museli spravovat na separátních účtech. "Realitní zákon", který je nyní ve fázi návrhu věcného záměru, by měl nastavit pravidla ohledně transakcí za nemovitosti - tedy poměrně složitých obchodů, do nichž lidé zpravidla jednou či párkrát za život vkládají velkou část svých celoživotních úspor. 

Česko by tak přestalo být jednou z mála zemí v Evropě, kde je realitní trh neregulovaný. A jak doufá ministerstvo i profesní organizace, ubylo by na něm podvedených lidí a prestiž realitních makléřů by se zvýšila.Podobně jako pojišťovací agenti nebo daňoví poradci by museli realitní zprostředkovatelé (všichni včetně těch pracujících jako OSVČ) uzavřít pojištění odpovědnosti za škodu. To by pomohlo častým případům, kdy vznikne škoda například z důvodu špatně připravené zprostředkovatelské smlouvy. V takovýchto případech by ji tedy uhradila příslušná pojišťovna a nemusela by ji (v lepším případě) na makléři soudně vymáhat některá ze stran, tedy prodávající nebo kupující. 

"Všichni naši členové již více než deset let na odpovědnost pojištěni jsou a je to prokazatelně pozitivní ochrana pro kancelář i pro spotřebitele," říká předseda Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka.

Zdroj: iDnes.cz


Novela zákona o hospodaření energií


Vláda schválila novelu zákona o hospodaření energií. Změny se budou týkat hlavně průkazů energetické náročnosti pro prodávané budovy. Pokud Parlament tyto změny schválí tak budou platit od ledna 2015. Od tohoto termínu bude mimo jiné zrušena povinnost prodávajícího předkládat průkazy energetické náročnosti budov postavených před rokem 1947. I naše dosavadní praxe potvrdila, že vypracování průkazů je v těchto případech nadbytečné.
(Zdroj: Hypoindex, 7.9.2014)


Facebooková hypotéka


České spořitelně zafungoval prodej úvěrů na bydlení přes sociální síť. Za dva poslední týdny v červnu nabrala přes Facebook tolik žádostí o hypotéku jako jindy za celý měsíc prostřednictvím poboček a externích zprostředkovatelů. Prodej přes Facebook může být pro banky další způsob, jak posilovat postavení na trhu bez většího zvýšení nákladů.
(Zdroj: Hospodářské noviny, 4.7.2014)


Nejlepší nabídka v celé historii českého trhu hypoték


V pondělí 16. června odstartuje Česká spořitelna přes Facebook akci na prodej hypoték s rekordně nízkou sazbou 2,38% ročně, a to při úvěru do sta procent hodnoty zastavované nemovitosti. Zatím uvádí, že nabídka bude platit 14 dní. Jde přitom o garantovanou sazbu, na kterou bude mít nárok každý, kdo splní podmínky spořitelny týkající se schopnosti splácet. Lze předpokládat, že tato nabídka nezůstane bez odezvy dalších velkých hráčů, Hypoteční banky a Komerční banky, a tak průměrné sazby na trhu budou dále klesat.
(Zdroj: Hospodářské noviny, 12.6.2014)

Všechna práva vyhrazena © 2019,
PSN s.r.o.
Reality, nemovitosti na prodej, nemovitosti na pronájem |
Mapa stránek | LOG-IN
VANGUARD
VANGUARDČs. Exilu 1888/4
VBLOKU
VBLOKUPeroutkova 531/81
Depo Grébovka
DEPO GRÉBOVKAPerucká 2483/9
Přípotoční 35
PŘÍPOTOČNÍ 35Přípotoční 917/35
Rezidence U Prokopa
REZIDENCE U PROKOPABořivojova 1049/57
Palác Dlážděná
PALÁC DLÁŽDĚNÁDlážděná 1586/4
Rezidence U Sv. Václava II
REZIDENCE U SV. VÁCLAVA IINa Spojce 628/10
Rezidence Opletalova
REZIDENCE OPLETALOVAOpletalova 1566/30
Rezidence U Negrelliho
REZIDENCE U NEGRELLIHOPrvního pluku 144/14
Rezidence U Náplavky
REZIDENCE U NÁPLAVKYPivovarská 626/7
Rezidence Silencio
REZIDENCE SILENCIOPolská 1506/42
Rezidence Soběslavská 21
REZIDENCE SOBĚSLAVSKÁ 21Soběslavská 2248/21
Content
Facebook